Brela - Przewodnik turystyczny

BRELA - Makarska Riwiera ,Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Brela to miejscowość położona 15 km na północny zachód od Makarskiej i 50 km na południe od miasta Split, w samym centrum Dalmacji. Przez kilka dziesięcioleci Brela znana jest jako jedna z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Dalmacji. Miejscowość charakteryzuje się pięknym sosnowym lasem, obok pięknych piaszczystych plaż i krystalicznie czystego morza.

Oprócz przyjemnego kąpania Brela oferuje różne możliwości rekreacji, takie jak: bowling, mini golf, tenis stołowy, sporty wodne. Poza wszystkim oferowane zakwaterowanie jest najwyższej jakości w nowoczesnych i luksusowych hotelach lub prywatnych kwaterach. Dlatego pełna oferta w Brela gwarantuje Państwu niezapomniany pobyt.

Już z 1913 roku pochodzą pierwsze informacje o początkach turystyki w tym miejscu, a nawet wspominane zostaje przez bizantyjskiego cesarza Konstantyna VII Portirogenet już w X wieku. W roku 1968 z powodu osiągnięć w dziedzinie turystyki miasteczko zostaje ogłoszone najlepszym miejscem dla turystów na Adriatyku. W ramach akcji promocji turystki „Turystyczny kwiat” 2004 roku Brela została ponownie wybrana najlepszym celem podróży turystycznych na wybrzeżu.

Na promenadzie Dugi Rat znajduje się plaża Punta rata, o 800 metrów długości, jedna z najpiękniejszych plaż na wybrzeżu Adriatyku. Jest to pierwsza plaża w Dalmacji, gdzie dumnie na wietrze powiewa błękitna flaga - europejska nagroda ochrony środowiska, która mówi, że plaża ta spełnia rygorystyczne wymagania wielu plaż i przystani w odniesieniu do czystości i jakości morza i plaż, stanu otoczenia, bezpieczeństwa turystów, edukacji i świadomości ekologicznej.

Właśnie ta plaża została nawet wybrana w 2004 roku wśród dziesięciu najpiękniejszych plaż na świecie według badań słynnego magazynu, „Forbes".

Prosze chwilę poczekać!