Crikvenica - Przewodnik turystyczny

CRIKVENICA - Chorwacja, Crikvenica: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Crikvenica znajduje się w zatoce Kvarner w Morzu Adriatyckim, 33 km od Rijeka Całe miasto jest w rzeczywistości Riwiera z szeregu połączonych małych miejscowości turystycznych.
Nazwa miasta pochodzi od słowa crkva, (crikva) klasztoru Paulinów na ujśću rzeki Dubracine. Dzięki wyjątkowo korzystnemu klimatowy, czystemu powietrzu, które jest wolne od szkodliwych alergenów, smogu i pyłów przemysłowych Crikvenica jest ważnym turystycznym miejscem ze starą tradycją turystyczną ponad sto lat. Crikvenica jest jednym z niewielu miejsc, które można powiedzieć, że nie brakuje rozrywki, gdzie lokale usługowe na zatłoczonym nabrzeżu otwarte są do późna w nocy. Piaszczysta plaża jest jedną z najlepiej wyposażonych na Adriatyku i kilka lat z rzędu dostaje Błękitną Flagę. Podczas pobytu w Crikvenica nie zapomnij odwiedzić akwarium, jak również lokalne sklepy z oryginalnymi pamiątkami. Bogate zaplecze sportowe na lądzie i na morzu, specjalne udogodnienia dla dzieci, oraz liczne konkursy, zachwyci wielu miłośników zdrowego trybu życia i aktywnego wypoczynku. Hotele i apartamenty oferują tradycyjne potrawy, doświadczony i przyjazny personel i wszystko, co potrzebne do doskonałego wypoczynku.

Prosze chwilę poczekać!