Drasnice - Przewodnik turystyczny

DRASNICE - Makarska Riwiera ,Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Drasnice, miasteczko na Riwierze Makarskiej, 3 km na południowy wschód od Podgora. Drasnice znajdują się przy głównej drodze Split-Dubrownik. Drasnice to typowe miasteczko z licznymi malowniczymi kamiennymi domami z wyjątkową atmosferą drzew sosnowych śródziemnomorskiej roślinności i krystalicznie niebieskim morzem.

Ślady przeszłości znajdujemy na średniowiecznych grobowcach i barokowym kościółku z 1745 (Zniszczony przez trzęsienie ziemi w 1794 roku, odrestaurowany i ponownie zniszczony). Kościelną podłogę charakteryzują średniowieczne grobowce. Powyżej miejscowości znajduje się gotycki kościół św. Stjepana, w którym znajduje się rzymski napis z II wieku oraz drugi napis z 1446 roku, który wspomina księcia Stjepana.

Drasnice są częściowo pokryte lasami sosnowymi a małe żwirowe plaże rozciągają się przez cale miasteczko. Gospodarka opiera się na rolnictwie, uprawie winorośli i rybołówstwie. Jachty i łodzie mogą zacumować przy molo o 25 m długości.

Prosze chwilę poczekać!