Drvenik - Przewodnik turystyczny

DRVENIK - Makarska Riwiera ,Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Drvenik to miasto i port w Zatoce Riwiery Makarskiej, 29 km na południowy wschód od Makarskiej. Na kopcu we wsi znajdują się ruiny wieży związane z murami obronnymi z XVII wieku. Gotycki kościół św. Jurja, później przebudowany w stylu barokowym, który charakteryzują wbudowane kamienne grobowce z średniowiecza.

Jeśli skręcić w prawo z głównej drogi w kierunku centrum Drvenika droga doprowadzi nas prosto do morza. Następnie można skierować się na prawo w kierunku malowniczej promenady pełnej małych sklepików i restauracji, poniżej której znajduje się piękna kamienista plaża. Po lewej stronie można przejść do portu, w którym zatrzymują się promy do wyspy Hvar i Korčula.

Gospodarka oparta jest na rolnictwie, uprawie winorośli, oliwek, rybołówstwie i turystyce. Wybrzeże ze swoimi licznymi zatokami piaszczystymi (tzw. "pjeskulje") i płodnym grzbietom (tzw. "duze") są chronione od północy przez grzbiet Rilić. Mniejsze jachty mogą być wiązane we wschodniej części zatoki.

Piękne, zielone zatoki ze źródłami świeżej wody dają Drvenik wyjątkową atmosferę. Oferta gastronomiczna obejmuje ryby i owoce morza oraz inne lokalne specjały. Jeśli chodzi o programy rozrywkowe w pobliskim Gradac znajdzie się z pewnością wiele okazji do rozrywkowego spędzenia czasu.

Prosze chwilę poczekać!