Jezera - Przewodnik turystyczny

JEZERA - Wyspa Murter, Chorwacja : Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Jezera są rybacką osadą na wyspie, oddaloną od Murtera tylko o trzy kilometry od mostu w Tisno. Nazwa Jezera pochodzi od małych jeziorek, które powstają jesienią i zimą na skutek opadów deszczu, zlewających się do wielu zagłębień krasowych. Jednakże już w pierwszych dniach wiosny, w promieniach słońca jeziora szybko znikają. Nie wiadomo, kiedy osada powstała, ale przypuszcza się, że dobrze chroniona zatoka, gdzie znajdują się Jezera, przyciągnęła pierwszych mieszkańców już na początku XIII wieku. W miejscu, gdzie kiedyś stał stary kościół z 1720 roku zbudowany został kościół Matki Bożej Zdrowotnej.

Ubogie gleby w tym obszarze zmusiło około 800 mieszkańców do szukania źródła egzystencji na morzu. Dzisiaj mieszkańcy Jezer są świetnymi rybakami i żeglarzami, potrafiącymi także uporać się z pracą w polu. Oprócz tradycyjnych form działalności: rolnictwa, uprawy winorośli, oliwek i rybołówstwa, Jezera posiadają dzisiaj także znaczący potencjał turystyczny. 500 miejsc noclegowych w domach jednorodzinnych, 320 w apartamentach oraz autokemping, położony wśród stuletnich gajów oliwnych i lasów sosnowych, to to co przyciąga turystów o różnych gustach. W naturalnie chronionym porcie została również zbudowana, czynna przez cały rok, marina z 250 miejscami do cumowania.

Jezera oferują mnóstwo słońca, czystego morza oraz zatokę z przepiękną plażą, wszystko, co niezbędne dla spędzenia przyjemnych wakacji. Miłośnicy rybnych specjałów będą tu mieli okazję do ich spróbowania, gdyż świeże ryby są tu zawsze niezbędnym elementem jadłospisu. W miesiącach letnich organizowana jest szkoła żeglarstwa. Jezera są jednym z punktów wypadowych wycieczek na wyspy Kornati. Poprzez oferowanie produktów kuchni lokalnej, jak i tradycyjnie przyrządzonych potraw, w sczególności specjałów rybnych oraz spełnienia wszelkich warunków dla spędzenia tu udanego wypoczynku, Jezera spełniają oczekiwania najbardziej wymagających gości. A nawet więcej, gdyż faktem jest, że goście wracają w to miejsce w następnych latach.

Prosze chwilę poczekać!