Kali - Przewodnik turystyczny

KALI - Wyspa Ugljan, Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Kali to miejscowość turystyczna i port na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy Ugljan, 3 km na południowy wschód od Preko. Kali to typowo śródziemnomorska miejscowość największa ze wszystkich miast w archipelagu Zadar i jedna z najbardziej znanych wiosek rybackich na Adriatyku. Ludności Kali zajmuje się rybołówstwem oraz żeglugą, a także rolnictwem, uprawami winorośli i oliwek. Specjalna atmosfera tworzona jest przez wiele dużych zadekowanych statków rybackich. W sierpniu, odbywa się w Kali tradycyjna Rybacka noc, .

Z Kali prowadzi droga do przeciwnego brzegu, w którym znajdują się dwie bardzo atrakcyjne piaszczyste zatoczki Lamjana vela i mala, które są oddzielone małym półwyspem. Przed wybrzeżem wyspy Ošljak również znajdują się bardzo atrakcyjne miejsca dla kąpieli morskich oraz wycieczek.
Pierwsza wzmianka o wsi pochodzi z 1343 roku. Barokowy kościół z 1698 roku wybudowany został na miejscu starszej struktury. Na wzgórzu nad wsią znajduje się kościół św. Pelegrina z XIV wieku

Prosze chwilę poczekać!