Krvavica - Przewodnik turystyczny

KRVAVICA - Makarska Riwiera ,Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Krvavica to małe miasteczko w zachodniej części Riwiery Makarskiej, na zboczach góry Biokovo, 6 km na południe od Baška Voda. Lokalizacje archeologiczne (Gradina, Lazine, Zakuće) i niektóre znaleziska archeologiczne (monety, pokrywa sarkofagu) świadczą o życiu, które istniało w starożytności, ale nic nie wskazuje, że było one zaludnione przed XVIII wiekiem. Nazwa Krvavica po raz pierwszy pojawia się w 1792 roku.
 
Budową kompleksu turystycznego o tej samej nazwie w 1960 roku w pobliżu morza, z głównym budynkiem specjalnego okrągłego kształtu zaczyna się turystyka w Krvavica. Dziś oferuje zakwaterowanie w nowoczesnych apartamentach i pokojach, prywatnych domach. Dostępne dla turystów są sklepy jak i obiekty hotelowe.
 
Oprócz pięknej piaszczystej plaży Krvavica posiada również pewne naturalne zjawisko Ključ kuk czyli wysokie klify nad miastem. Na początku tego wieku w Krvavice został zbudowany mały port.

Prosze chwilę poczekać!