Maslinica - Przewodnik turystyczny

MASLINICA - Wyspa Solta, Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Spokojna zatoka zmieniła swoją dawną tradycję rybacką na atrakcje turystyczne, a w autentycznych tawernach serwowane jest lokalne jedzenie przygotowywane w sposób tradycyjny. Miasto jest otoczone śródziemnomorską roślinnością i drzewami oliwnymi, które zachowały atmosferę starego rzemiosła wyspy. Wakacje w Maselnica oferują spokojny wypoczynek w pobliżu atrakcyjnych destynacji: wyspy Hvar, Korčula, Vis, oraz miasta Split, Makarska i Dubrownik.
 
Maselnica jest jedynym miastem i portem w zatoce na zachodnim wybrzeżu wyspy Solta. Z jego południowej strony znajdziemy bardzo piękny krajobraz z malowniczą zatoką i sosnowym lasem a przed miastem Maselnica znajduje się archipelag składający się z siedmiu wysp. Na największym z nich w V i VI wieku, zbudowany został kościoł z klasztorem, czyje pozostałości widoczne są nawet dzisiaj.
 
Z końca XVII wieku pochodzi kwadratowa wieża (w zatoce). Obok niej w 1708 roku dodano dwukondygnacyjny barokowy zamek z kwadratowym podwórkiem, gdzie nad głównym wejściem znajduje się napis z herbem rodowym rodziny Martinis-Marchi.

Tak zaczyna się historia tego miejsca, gdzie w 1703 roku wymieniona rodzina magnacka Marchi otrzymała od weneckiego "providura" pozwolenie na budowę nowej wsi i zamku z wieżami w celu obrony przed częstymi atakami piratów.

Obecnie zamek jest przekształcony w atrakcyjną i dobrze znaną restaurację "Grof Albert”.
Piękną naturę Maselnice uzupełniają historyczne i architektoniczne wartości barokowych zamków oraz malownicze okoliczne domy. Wioska rybacka rozwinęła się wzdłuż wybrzeża w XVIII wieku. Na wyspie Stipanska znajdują się ruiny wczesnochrześcijańskiej bazyliki wzdłużnego planu z półkolistą apsydą.
Droga lokalna łączy wszystkie wioski na wyspie. Wybrzeże w pobliżu Maslenica jest poprzecinane z zatoczkami,i piaszczystymi plażami. Jachty można wiązać w zatoce, która jest dobrze chroniona przed wszystkimi wiatrami.
 
Spokojna zatoka Maselnica zmieniła swoją dawną tradycje rybacką na atrakcje turystyczne, a w autentycznych tawernach serwuje się lokalne jedzenie przygotowywane w sposób tradycyjny
Miasto jest otoczone śródziemnomorską roślinnością i drzewami oliwnymi, które zachowały atmosferę starego rzemiosła wyspy
 
Wakacje w Maselnica oferują spokojny wypoczynek w pobliżu atrakcyjnych miejscowości  wyspy: Hvar, Korcula, Vis, oraz miasta Split, Makarska i Dubrownik

Prosze chwilę poczekać!