Nin - Przewodnik turystyczny

NIN - Chorwacja, Zadar: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Nin to nadmorskie miasteczko, 17 km na północny zachód od Zadaru. Miasteczko powstało na bardzo niskim półwyspie Zdrijac przekształconym w XIV wieku w wyspę przez wybudowanie kanału morskiego, oddzielając miasteczko od lądu. Dziś miasteczko Nin jest powiązane z lądem mostem. Ludność głównie zajmuje się rolnictwem, uprawą winorośli, owoców, rybołówstwem i turystyką.
Nin to najstarsze chorwackie miasto królewskie, w którym w VII do X wieku, było siedzibą władców i biskupów. Nawet w czasach rzymskich było znane jako Aenona miał forum, amfiteatr i akwedukt, oraz właściwą sieć ulic.
Zniszczony w czasie rabunku Awarów i słowian w VII wieku. W okresie wczesnego średniowiecza został odrestaurowany i od IX wieku staje się miejscem koronacji chorwackich królów i biskupów. Najważniejszym zabytkiem z tego okresu jest całkowicie zachowany kościół św. Krzyża, budowla, która ma kształt krzyża z kopułą.
Nin łączy bogatą przeszłość historyczną i piękno natury, oferując wiele możliwości do odpoczynku i rekreacji. Istnieje kilka lagun, w których temperatura wynosi 2 lub 3 stopnie wyżej niż na otwartym morzu. Ponieważ jest tu największą ilość błota na wybrzeżu Adriatyku, tutaj jest bardzo popularna turystyka lecznicza. Plaże miasta i zbudowany nowoczesny kompleks turystyczny Nin stał się bardzo atrakcyjnym miejscem turystycznym.
Liczne restauracje i tawerny oferują lokalne i międzynarodowe specjały. Ponadto oferuje Nin wiele możliwości, jeśli chodzi o sport i rekreacje, wędkarstwo sportowe, polowanie itp. Przez cały rok można w galerii Viseslav "zobaczyć prace znanych chorwackich malarzy, a w sezonie letnim odbywają się zabawy wieczorne.

Prosze chwilę poczekać!