Okrug Donji - Przewodnik turystyczny

OKRUG DONJI - Wyspa Ciovo, Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Okrug Donji to miejscowość turystyczna na wyspie Ciovo w centralnym archipelagu Dalmacji. Wyspa Ciovo powiązana jest z miastem Trogir mostem zwodzonym w jedną całość urbanistyczną. Oddalone od Splitu 40 km, Okrug Donji jak i cały ten obszar znane jest z pięknych plaż licznymi zatokami. Całą okolicę upiększa bujna zielona roślinność.

Oprócz bardzo dobrego zakwaterowania w hotelach, pensjonatach, apartamentach, kempingach oraz delikatesowe specjały rybne, jest tu bardzo bogata oferta sportowo rekreacyjna.

Nie brakuje tu rozrywka, bo tylko kilka kilometrów dalej znajduje się miasto Trogir, które gdzie odbywają się imprezy jak, Ribarske noći, pokazy folklorystyczne, koncerty muzyki klasycznej w specjalnych malowniczej inscenizacji w mieście, a dla tych, którzy pragną aktywnego wypoczynku, szkoła windsurfingu i nurkowania.
Położenie geograficzne, w którym znajduje się Donji Okrug umożliwia wycieczki do wodospadów rzeki, Krka, miasta Split i wielu innych, podczas gdy lotnisko znajduje się zaledwie 15 km od miasteczka.

Prosze chwilę poczekać!