Okrug Gornji - Przewodnik turystyczny

OKRUG GORNJI - Wyspa Ciovo, Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Okrug Gornji to miejscowość turystyczna w południowo-zachodniej części Ciovo (wyspy usytuowanej w środkowo dalmatyńskim archipelagu), która połączona jest z Trogirem za pomocą zwodzonego mostu. Wyspa ta zamieszkana od czasów prehistorycznych zachowała bogatą spuściznę kulturową (jest prawdziwą skarbnicą sztuki). Bliskość Trogiru, oddalonego zaledwie o 2 kilometry, który jest pod ochroną UNESCO, umożliwia spędzenie czasu w murach jego 2800 letniej starówki lub wzięcie udziału w życiu nocnym miasta. Łagodny śródziemnomorski klimat, bujna podzwrotnikowa roślinność, archipelag z rozsianymi malowniczymi wysepkami i plażami skąpanymi przez krystalicznie czyste morze, stanowi o wyjątkowej atrakcyjności tego miejsca.

Okrug Gornji jak i cały obszar słynie z pięknych piaszczystych plaż, gdzie znajdują się małe knajpki z leżakami pięknie wkomponowane w otoczenie. Jeśli jesteś smakoszem życia (bon vivantem) to miejsce naprawdę może Ci wiele zaoferować, dlatego jest ono szczególnie bliskie młodym ludziom. Ci, którzy pragną nieco intymności mają na wyciągnięcie ręki wiele uroczych niezamieszkanych (odosobnionych) zatoczek. Pobliski Trogir oferuje szerokie spektrum ciekawych imprez kulturalnych i nocnych rozrywek. Natomiast dla zwolenników aktywnego wypoczynku w ofercie są liczne obiekty sportowe, a sprzęt do uprawiania sportów wodnych znajduje się bezpośrednio na plażach wyspy Ciovo. Jej położenie geograficzne oferuje wiele wycieczek do wodospadów rzeki Krka (Park Narodowy Krka), do Splitu i wielu innych, a lotnisko oddalone jest zaledwie o 8 km.

Prosze chwilę poczekać!