Orebic - Przewodnik turystyczny

OREBIC - Półwysep Peljesac, Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Orebic, to małe miasteczko turystyczne na południowym wybrzeżu półwyspu Peljesac pod górą Sveti Ilija (961) i popularnym ośrodkiem turystycznym na Riwierze Peljesac. Największą atrakcją Orebic to renesansowy klasztor Franciszkanów z XV wieku. W pobliżu klasztoru znajduje się miasteczko Karmen z kilkoma średniowiecznymi zabytkami. Jest tu również punkt wyjścia dla wycieczek do malowniczych wsi w górach jak i jeden z najbardziej ulubionych wejść na szczyt góry Sveti Ilija (St. Elias). Ogólnie rzecz biorąc okolica jest bardzo atrakcyjna do uprawiania turystyki pieszej i zbierania ziół, a stoki wewnątrz tego obszaru pokryte są winnicami rodzimych odmian Peljesac i usiana szlakami wina i piwnicami, gdzie można spróbować i kupić wino domowej roboty Peljesac lub typowe słodkie wino prošek. W Orebic znajduje się także Muzeum Morskie.
 
Wybrzeże Orebic jest pełne małych żwirowych i piaszczystych plaż, w tym największa plaża Trstenica długa na 1500 m. W pobliżu miasta znajdują się liczne mniejsze zatoki z odizolowanymi plażami, idealne dla tych, którzy preferują prywatność. Okolica Orebic podobnie jak cały Peljesac jest porośnięta gęstymi iglastymi lasami i roślinnością śródziemnomorską, a liczba słonecznych dni w roku powoduje, że jest jednym z najgorętszych miejsc na Adriatyku. Gospodarka oparta jest na rolnictwie, hodowli, rybołówstwie i turystyce. W mieście znajduje się przystań dla promów i linia promowa do Korčula, dla której Orebic stanowi najkrótszą drogę na ląd.
 
Dzisiejszy Orebic to miejsce bogate w atrakcje turystyczne. Do dyspozycji oddane są zakwaterowania w hotelu, zakwaterowanie w prywatnych pokojach i apartamentach, Miasto wyposażone jest w obiekty sportowe i rekreacyjne a także posiada korty tenisowe i boisko do piłki nożnej. Tutaj bardzo popularne są sporty wodne i na plażach oferowany jest wynajem sprzętu oraz organizowane są szkółki żeglarstwa i windsurfingu. Oferta gastronomiczna zachwyci nawet najbardziej wymagających gości, Spośród bogatego menu należy spróbować małż i ostryg, z domowej hodowli oraz słynnych win Dingač i Postup.
 
W Orebic i okolicy odbywa się wiele tradycyjnych ceremonii religijnych. Szczególnie interesujące są uroczystości Matki Bożej Karmen (16 lipca). W miesiącach letnich organizowany jest teatr i inne kulturalne oraz rozrywkowe wydarzenia.
 

Prosze chwilę poczekać!