Pag - Przewodnik turystyczny

PAG - Wyspa Pag, Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Pag jest centrum wyspy. Miasto powstało w centrum interesujących twierdz z wieżami, i jest strażnikiem bogatego dziedzictwa kulturowego z przeszłości. Pag zostal zbudowany na obecnym miejscu w 15 wieku. Do tego czasu przeniósł się dwa razy ze względu na zagrożenie ze strony Turków. W roku 1192 zbudowany kościół św. Marii, który obecnie dominuje nad Starym miastem. Jednym z najbardziej znaczących wydarzen w historii miasta było uzyskanie Bule króla Beli IV, którym miasto Pag uzyskało status wolnego królewskiego miasta 1244 roku.
Na Pag można zobaczyć produkcja soli starą technologią doprowadzania morskiej wody i odparowanie w małych glinianych basenach, w (solanki). Są to autentyczne naczynia częsty, motyw fotograficzny turystów. Pag jest miastem słynnej koronki z Pag, koronki, którą miejscowy pielęgnują w ciągu wieków, z których każdy jest unikalną spotykana dziś na ulicach starego miasta.
W roku 1968 roku został wybudowany pierwszy hotel, miasto buduje plaży, kempingi i drogi, dzięki czemu rozwój turystyczny miasta został przyspieszony. Zatoka Pag jest otoczona przez 20 plaż z żwiru i piasku. Miasto Pag daje możliwość na spokojny, ale również aktywne korzystnie urlopu rodzin z dziećmi.

Prosze chwilę poczekać!