Pakostane - Przewodnik turystyczny

PAKOSTANE - Chorwacja, Biograd: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Pakostane to mała miejscowości turystyczna, niedaleko Biograd, 35 km na południe od Zadaru. Stara część miasta znajduje się wzdłuż wybrzeża, a nowsza położona jest wzdłuż głównej drogi. Miejscowośc leży w dużej zatoce naprzeciwko Parku Narodowego Kornati, chorwackiego raju dla nurków. Niedaleko od brzegu znajduje się parę romantycznych wysp, które chronią port od wiatru i są idealne do podwodnych połowów.

W miejscowości i okolicy znajdują się piękne plaże w cieniu lasów sosnowych, z bujną śródziemnomorską roślinnością. Atmosfera nadmorskiego miasta, bliskość głównych centrów Zadar i Biograd oraz czyste morze wraz z przypadającymi wyspami tego regionu są dostatecznym powodem, aby odwiedzić Pakostane.

Wiele tradycyjnych festiwali i imprez jest tutaj organizowanych regularnie - począwszy od Karnawału, następnie 40 dni po Wielkanocy jest święto Krzyża i Dzień Gminy, 30 Lipca, a w pierwszym tygodniu sierpnia odbywa się Letni Festiwal.

Między Pakostane i Biograd, znajdują się dwa ważne ośrodki turystyczne. Jeden wielki ośrodek wypoczynkowy położony jest w dużej zatoce pokrytej gęstą roślinnością śródziemnomorską i sosnowym lasem wraz z atrakcyjnymi plażami i chronioną przystanią dla łodzi sportowych, różnorodnymi sprzętami do pływania i uprawiania narciarstwa wodnego. Właśnie tutaj się klub, który znany na całym świecie jako szczególny rodzaj ośrodka letniskowego, imitujący atmosferę "w dziczy", jednak jest on nieco złagodzony dzięki komfortom świata współczesnego.

Prosze chwilę poczekać!