Chorwacja - Parki narodowe i parki przyrodnicze - Przewodnik turystyczny

Chorwacja - Parki narodowe i parki przyrodnicze. Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Biokovo-góra nad Riwierą Makarską.
Brijuni- grupa dwóch większych i 12 mniejszych wysepek na zachodnim wybrzeżu Istrii.
Kornati - najbardziej gęste skupisko wysepek na Morzu Śródziemnym w sumie z 89 wysp, wysepek i raf.

Mljet - Wyspa na południowy zachód od Dubrownika.
Paklenica - park narodowy w południowej części Velebit, największego łańcuchu górskigo w Chorwacji.
Jeziora Plitwickie - najstarszy i najbardziej znany chorwacki Park Narodowy, który jest także cześcią światowego dziedzictwa przyrodniczego pod ochroną UNESCO.

Krka - rzeka Krka jedna z najpiękniejszych krasowych rzek w Chorwacji.
Risnjak - zalesione pasmo górskie na północ od miasta Rijeka, gdzie znajduje się hydrologiczny pomnik przyrody - źródła rzeki Kupa.
Północny Velebit - najciekawsza i najbardziej atrakcyjna górna częśc najwyższej części północnej góry Velebit.
Kopački Rit - jeden z największych zachowanych terenów podmokłych w Europie, położony u zbiegu Dunaju i Drawy, w północno-wschodniej Chorwacji.
Archipelag Lastovo – należy do zewnętrznej grupy połódniowo-dalmatyńskich wysp Adriatyku w tym wyspa Lasto i grupa wysp Lastovnjaci Vrhovnjaci jak i wyspa Sušac.
Lonjsko plje - największy z podmokłych i chronionych obszarów Dunaju.
Telašćica - znajduje się na południowo-wschodniej części wyspy Dugi otok, niedaleko NP Kornati. Učka - góry na wschodzie Istrii,nad Riwierą Kvarner.
Velebit - to największa część tego samego masywu o tej samej nazwie i największy chroniony obszar w Chorwacji, który znajduję się na liście UNESCO jako Miedynarodowy Rezerwat Biosfery.
Jezioro Vrana - największe naturalne jezioro w Chorwacji, park przyrody z rezerwatem ornitologicznym, położony między Zadar i Sibenik. Możliwości sportowego połowu ryb i obserwacji ptaków.
Žumberak – malowniczy górzysty obszar Samobor na południowy zachód od Zagrzebia. Medvednica - pasmo górskie w pobliżu Zagrzebia.
Papuk - najpiękniejsza częśc w Sławonii gór należący do Stowarzyszenia Europejskich geoparków oraz znajduje się w sieci geoparków UNESCO .

Prosze chwilę poczekać!