Petrcane - Przewodnik turystyczny

PETRCANE - Chorwacja, Zadar: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Petrcane to miasteczko i port w zatoce o tej samej nazwie, między Zadarem i Nin, starymi miastami chorwackimi, 13 km na północny zachód od Zadaru. Gospodarka opiera się na rolnictwie, rybołówstwie i turystyce. Port jest dobrze chroniony od wiatrów i mogą tu cumować małe jachty..
 
Petrcane ma piękne betonowe, żwirowe i piaszczyste plaże na skraju gęstego lasu sosnowego. W lesie sosnowym wybudowane są nowoczesne hotele, obiekty sportowe i pływalnie. Jeśli chcesz aktywnego wypoczynku Petrcane oferuje wiele obiektów sportowych i rekreacyjnych. Położenie geograficzne umożliwia zwiedzania pięknych wysp archipelagu Zadar i Parku Narodowego Kornati.
 
W średniowieczu w Petrcani znajdowały się posiadłości biskupów z klasztoru św. Krsevana i Platona. Na południowy wschód od miejscowości na wybrzeżu został zachowany romański kościół św. Bartłomieja, którego ogromny zegar na wieży już dawno zamienił się w budynek mieszkalny, tzw. Kulina, który jest bardzo dobrze zachowany.

Prosze chwilę poczekać!