Pisak - Przewodnik turystyczny

PISAK - Chorwacja, Omis: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Pisak jest małym osiedlem turystycznym Riwiery Makarskiej, 40 km na południe od Splitu i 18 km od Makarskiej. Makarska Riwiera jest znana z pięknego wybrzeża i piaszczystych plaż. Słabe zaludnienie i spora część wybrzeża bez domów spowodowało, że morze jest wyjątkowo czyste i krystaliczne.

Pisak znajduje się w zatoce gdzie można wybrać pomiędzy plażą z piasku, żwiru lub kamienia. Polecamy Pisak na rodzinne wakacje oraz dla miłośników morza i sportów wodnych. Można tu nurkować, wynająć lodzie i cieszyć się żeglarstwem i surfingem. W Pisak znajdują się różne supermarkety. Wieczory mogą być uzupełniane poprzez wizyty w restauracji, w których można znaleźć tradycyjnie przyrządzone dania rybne. Jeśli przyjedziemy do Pisak, trzeba koniecznie odwiedzić źródło Vrulje, z którego rozchodzi się wiele małych źródełek zimnej wody pitnej.

Pisak to mała miejscowości turystyczna, która została założona w 1500 roku. Tutaj można spędzić naprawdę spokojny i relaksujący pobyt i na pewno zechce nam się tutaj wrócić. Idealne miejsce dla tych, którzy nienawidzą tłumy i hałasu, a z drugiej strony lubią korzystać z pięknego morza, środowiska, klimatu i czystej i nieskażonej przyrody. W tym małym śródziemnomorskim raju, z wieloletnią tradycją turystyczną, gdzie dusza i ciało osiągną doskonałą harmonię z naturą

Prosze chwilę poczekać!