Podstrana - Przewodnik turystyczny

PODSTRANA - Chorwacja, Split: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Podstrana jest małym kurortem, w którym czuje się atmosferę śródziemnomorską, 8 km oddalone od Splitu w centrum Dalmacji, która przekształciła się w jego elitarne przedmieście upiększone przez gęstą roślinność i naturalny dar czystego morza, Podstrana jest idealnym wyborem dla ucieczki od codzienności.
 
Podstrana rozciąga się pod wzgórzem, Perun na wysokości 553 m. Na łagodnych zboczach tego wzgórza mieściły się w przeszłości zabytkowe starożytne wille w rustykalnym stylu oraz renesansowe domy wypoczynkowe i pałace. Kolebką starożytnego miasta Podstrana jest Stara Podstrana, ciąg kamiennych domów i ogrodów oraz ulic, które na zawsze będą rozbrzmiewać echem dawnego ducha przeszłości. Stamtąd życie osiedla przeniesione zostało na wąski pas wybrzeża, gdzie dziś znajdują się osiedla; Strožanac, Grljevac, Sveti Martin i Mutogras.
 
Dwa sanktuaria Św. Juraja błyszczą się na szczycie gór na tle nieba, dwa najsilniejsze bastiony duchowości świętego dziedzictwa Starego państwa Chorwackiego. Pakt o pokoju między księciem Mislav i dożą weneckim Peter Tradenija został zawarty w pobliżu kościoła św. Martina w Podstrana, i jest to pierwsza wzmianka o "Mare Nostrum".
 

Gospodarka opiera się na rolnictwie, uprawie oliwek, sadów brzoskwiniowych, winnic oraz turystyce. Na terenie gminy prawie 2000 rodzin pracuje w sektorze turystyki, wynajmuje mieszkania i pokoje dla turystów i zwiedzających a gmina ma prawie 1900 zarejestrowanych miejsc noclegowych.
 
Budową małych, prywatnych hoteli oraz dużej aglomeracji „Lav" zwiększona została możliwość zakwaterowania w Podstrana, o ponad 1000 miejsc noclegowych oraz szereg dodatkowych udogodnień, które zwiększyły poziom turystyki aktywnej.
 
Ze względu na specyfikę geograficzną goście mogą wybierać spośród wielu udogodnień do wypoczynku w naturze: trasy do wędrówek, wspinaczki i jazdy na rowerze, wycieczek do starej miejscowości Podstrana, odwiedzanie atrakcji kulturalnych i historycznych.
 
Na morzu można wybierać wśród windsurfingu, żeglarstwa, narciarstwa wodnego, spadochroniarstwa wodnego. Oferowane są wycieczki codzienne, jazda konna na wsi, która znajduje się w odległości około 30 km , fish- picnicks, wizyty w różnych miejscach historycznych i kulturowych.
 
I wreszcie, po wszystkich wysiłkach na świeżym powietrzu czeka na Państwa doskonała oferta gastronomiczna krajowej i międzynarodowej kuchni oraz wspaniałe wina w wielu tawernach, restauracjach, pizzeriach i kawiarniach

Prosze chwilę poczekać!