Privlaka - Przewodnik turystyczny

PRIVLAKA - Chorwacja, Zadar: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Privlaka jest małym nadmorskim miasteczkiem w pobliżu Zadaru, dokładnie 24 km od miasta na północ, między starożytnym miastem Nin i wyspą Vir. W cichej zatoce, gdzie znajduje się Privlaka można cieszyć się z spokojnego wypoczynku i relaksu. Miejscowość PRIVLAKA jest idealnym miejscem do kąpania i odpoczynku z piękną dużą piaszczystą plażą. W sąsiedztwie Privlaka znajdują się atrakcyjne miejsca do odwiedzania i wycieczek takie jak Parku Narodowy Kornati. Położenie miasta sprawia, że to dobry wybór dla tych, którzy wolą bardziej zrelaksowany wypoczynek.
 
Większy obszar wokół jak i Privlaka był zamieszkany w czasach starożytnych (iliryjskie nagrobki, napisy rzymskie itp.) Oprócz znalezisk z neolitu i epoki rzymskiej, w Privlaka znajdują się pozostałości bardzo dobrze zachowanego kościoła sw.Vita, z X lub XI wieku. Średniowieczne osiedle zniszczone zostało przez Turków w 1570 roku.

Prosze chwilę poczekać!