Rab - Przewodnik turystyczny

RAB - Wyspa Rab, Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Miasto Rab to osada rzymska, któremu cesarz Octavijan August dał status miasta i ogłosił go municypium rzymskim w 10 roku przed Chrystusem. Patronem miasta jest św. Kristof. Miasto ma trzy piękne parki miejskie. Miasto Rab, zwłaszcza w lecie, jest centrum wielu wysokiej klasy wydarzeń kulturalnych. Muzyczne wieczory w Rab przekształcają kościoły i targi w scenę, a wąskie uliczkki przekształcone są w otwarte wystawy malarstwa. Szczególnie interesujące są wydarzenia i latem festiwale Rab Summers festiwal i Rab Fashion week. Rabska filera jest najbardziej atrakcyjną letnia impreza w mieście Rab. Jest to trzydniowe wydarzenie, które w mieście Rab ożywia w średniowieczną historię. Tak, więc, w tych dniach na placach i ulicami Rab można znaleźć kamieniarzy, wytwórców koronek, malarzy, muzyków, zbieraczy miodu, wytwórców rękodzieł, cieśli, kowali i florystów i inne..
W ofercie turystycznej na wyspie szczególnie warte podkreślenia są i wiele pięknych i niezapomnianych wycieczek. Do zwiedzania wyspy i jej okolic, wystarczy pójść wzdłuż wybrzeża, gdzie związane są łodzie wycieczkowe niemal do wszystkie wysp i zapoznać się z ofertą. Jednym z unikalnych doświadczeń jest i taksi łódź, małe łodzie wycieczkowe znane pod nazwą „Barkarriole“ , która zabierzą Cię na wycieczkę do piękne małe zatoczek, fiordu Zavratnica oraz na połowy ryb w towarzystwie gospodarzy. Dla nocnej zabawy znajduję się tutaj duża liczba małych kawiarenek, pabów, nocnych klubów, barów koktajlowych położonych w starej części miasta Rab między, murami i pałacami starego miasta.

Prosze chwilę poczekać!