Rogac - Przewodnik turystyczny

ROGAC - Wyspa Solta, Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Jest częścią osiedla Grohote, miejscowości na północnym wybrzeżu wyspy Solta, 2 km na północny zachód od Grohota, jednocześnie największym portem na Solta i turystycznym osiedlem. Wybrzeże w pobližu rozczłonkowane jest zatokami, co sprawia, że stanowi to dobrą podstawę do rozwoju turystyki morskiej.
 
Lokalną drogą Rogac jest powiązany z innymi osiedlami na wyspie. Codziennie linia promowa łączy Rogac ze Splitem a z resztą wyspy autobus i taksówki.
Rogac to najstarsza osada na wyspie Solta, w przeszłości także zawsze zamieszkiwana, ale z obawy przed piratami nigdy nie było tutaj dużo mieszkańców.
Jeśli wrócimy głęboko do historii okaże się że już w czasach rzymskich żyli tutaj ludzie. W południowej zatoce osiedla Banja znalezione zostały pozostałości rzymskich gospodarstw a w północno-zachodniej części zatoki znajdują się ruiny rzymskich stawów do chowu ryb z pozostałościami murów obecnie znajdującymi się pod powierzchnią morza. Najciekawszym znaleziskiem jest willia w stylu rustykalnym, która wyposażona była nawet w łazienkę.
Sama plaża w Rogac nazywa się Banje. Ale tutaj na wyspie każda skała jest potencjalnym miejscem do kąpieli i wiele osób woli znaleźć miejsce do opalania i kąpieli na licznych skałach przy morzu. Dlatego zalecamy krótki spacer do pobliskiego skalistego płaskowyżu nad morzem, gdzie można cieszyć się prywatnością.

Turystyczna oferta Rogac obejmuje bardzo ładne apartamenty prywatne oraz usługi gastronomiczne w tym pizzeria i kawiarnia. Wraz z nienaruszoną naturą macie Państwo wszelkie możliwości, żeby naprawdę cieszyć się wakacjami.

Prosze chwilę poczekać!