Rovinj - Przewodnik turystyczny

ROVINJ - Istra, Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Rovinj znajduje się na zachodnim wybrzeżu Istrii. Razem z Porec jest najsilniejszym ośrodkiem turystycznym na półwyspie Istria oraz jeden z najsilniejszych na Adriatyku. Klimat w Rovinj jest śródziemnomorski. W Archipelagu Rovinj znajduje się 22 wysp i wysepek, z których św. Andrija i św. Kataryna są to największe wyspy. W obszarze Rovinj, znajduje się 10 hoteli, kilka kempingów, ośrodki i kompleksy apartamentowi. Największy kemping w Rovinj Valalta to rodzaj naturystycznego osiedla z kempingiem, który jest również jednym z największych i najlepszych w Chorwacji. Od zarania w dniu 13.07. 800 roku, kiedy do wybrzeża Rovinj cudownie dopłynął marmurowy sarkofag św. Eufemii, Rovinj na stałe został związany z męczennicą, której święto obchodzone jest 16 września. Oprócz kościoła św. Eufemii, można odwiedzić Zavicajni muzej, Centrum Badań Historycznych, muzeum "Kuća o batani“, Teatr Miejski i inne instytucje.
Rovinj jako destynacja turystyczna oferuje szeroki wybór restauracji, tawern, barów i innych lokali gastronomicznych. Kempingi i hotele są w najatrakcyjniejszych miejsca, blisko morza i plaż i oferują bezpośredni kontakt z naturą i zapachy Morza Śródziemnego.

Prosze chwilę poczekać!