Slano - Przewodnik turystyczny

SLANO - Chorwacja, Dubrovnik: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Slano to miasteczko i mały port w zatoce o tej samej nazwie, 37 km na północny zachód od Dubrownika, największej chorwackiej atrakcji turystycznej. Ludność w Slano zajmuje się głównie rolnictwem, uprawą winorośli, oliwek, owoców, tytoniu i ziół, rybołówstwem i turystyką. Miejscowość znajduje się w zatoce, która jest portem i schronieniem podczas złej pogody, gdzie jachty mogą przeczekać na poprawę pogody.

Obszar Slano był zamieszkany już od czasów prehistorycznych, o czym świadczą pozostałości iliryjskiego osiedla, ruiny twierdzy na okolicznych wzgórzach i rzymskiego obozu wojskowego na wzgórzu Gradina oraz sarkofag z okresu wczesnego chrześcijaństwa. Slano należało do Republiki Dubrowniku od1399 roku.

Kościół parafialny św. Blaža z 1407 roku został przebudowany w okresie baroku. Istnieją pewne barokowe i renesansowe budowle. Slano bardzo się stara urozmaicić swoją ofertę turystyczną.

Prosze chwilę poczekać!