Srima - Przewodnik turystyczny

SRIMA - Chorwacja, Sibenik: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Srima jest miejscowośćą turystyczną na Riwierze Sibenik, 3 km na południowy wschód od miejscowości Vodice na drodze regionalnej, która za Vodicami jest połączona z autostradą Adriatycką. W ciągu ostatnich dwudziestu lat dynamicznie rozwinęła się turystyka poprzez budowę wysokiej jakości kwater, domów wypoczynkowych i licznych kempingów. Srima swoimi piaszczystymi plażami przyciąga miłośników spokoju i odpoczynku w małej miejscowości.
 
Osada istniała już w średniowieczu, ale jego mieszkańcy mając do czynienia z niebezpieczeństwem przed Turkami uciekli na pobliską wyspę, gdzie powstała wieś Prvić Šepurine. Wraz z zażegnaniem niebezpieczeństwa końcem XVII wieku mieszkańcy wracają do Srima.
 
W miejscowości Srima istnieje kilka znalezisk archeologicznych z początków chrześcijaństwa (wczesnochrześcijańska bazylika z VI wieku), a samą miejscowość, Srima po raz pierwszy wspomina się na początku XVI wieku. Warto zwiedzić kościół Północny z VI wieku oraz, romański kościół Matki Bożej Srimskej z XII wieku.

Jeśli szukasz miejsca do spokojnego wypoczynku, z dala od hałaśliwych hoteli i kurortów, polecamy apartamenty, pokoje i domy do wynajęcia w Srima. Jeśli zapragniesz się zabawić, koniecznie, odwiedź Vodice, znany ośrodek turystyczny. W pobliżu znajduje się turystyczne miasteczko Tribunj i Skradin z parkiem narodowym Krka oraz wyspy Prvic i Zlarin.

Prosze chwilę poczekać!