Sumpetar - Przewodnik turystyczny

SUMPETAR - Chorwacja, Omis: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Miejscowość Sumpetar znajduje się 15 km na południe od miasta Split, w połowie drogi do Omis. Jest częścią gminy Dugi Rat, i wraz z innymi miastami jest idealnym miejscem do spokojnych wakacji.
 
Wybrzeże w tej części Adriatyku jest bardzo rozczłonkowane, pełna małych żwirowych plaż, oraz pięknych plaż z betonu znajdujących się przed prywatnymi domami, które znajdują się bezpośrednio przy morzu.
 
Sumpetar i jego okolice są bardzo malowniczym miejscem dzięki architekturze dostosowanej do otoczenia. Ziemia tu jest bardzo urodzajna i mieszkańcy Sumpetar uprawiają bardzo wysokiej jakości owoce, warzywa i oczywiście winogrona.
 
Ponieważ góra Mosor znajduje się bardzo blisko, miłośnicy wspinaczki, rowerzyści i piesi mogą spędzić wakacje aktywnie, a ci, którzy lubią prędkość mają do wyboru rafting na rzece Cetina,.
 
Miłośnicy sztuki będą mieli okazję zwiedzić kościół św. Antoniego i podziwiać jego przedromantyczny ołtarz lub odwiedzić inne pobliskie miejscowości; Duće i Dugi Rat oraz miasto Split i Omis.

Prosze chwilę poczekać!