Tkon - Przewodnik turystyczny

TKON - Wyspa Pasman, Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Tkon jest drugim co do wielkości miasteczkiem na wyspie Pasman, jednej z wysp Archipelagu Zadarskiego. Pasman i pobliska wyspa Ugljan zwane są wyspami-bliźniakami i połączone są mostem przez cieśninę Zdrilo. Nienaruszony spokój i bezpośredni kontakt z naturą to cechy przemawiające na korzyść miasteczka Tkon w porównaniu do dużych ośrodków turystycznych. Miasteczko to gwarantuje udany wypoczynek, a połączenia promowe z miastem Biograd umożliwiają różnorodne rozrywki.

Tkon to miasteczko i port w południowej części wschodniego wybrzeża wyspy Pasman. Podstawę gospodarki stanowi rolnictwo, uprawa winorośli, oliwek, rybołówstwo i turystyka. Z innymi miastami na wyspie powiązane jest lokalną drogą, a połączeniem promowym z Biogradem na Moru. Port jest chroniony przed wiatrami i falami, a mniejsze jachty mogą dokować wzdłuż falochronu.

Kościół parafialny św. Tomasza został zbudowany w 1742 roku. Na ołtarzu głównym znajduję się obraz Matki Bożej, autorstwo którego przypisuje się zadarskiemu malarzowi Petarowi Jordanić z końca XV wieku.

Prosze chwilę poczekać!