Tribunj - Przewodnik turystyczny

TRIBUNJ - Chorwacja, Sibenik: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Tribunj to miasto i port położony na małym półwyspie, 4 km na zachód od miejscowości Vodice i jest częścią atrakcyjnego wybrzeża Sibenik. Ludność zajmuje się głownie: rolnictwem, rybołówstwem i turystyka. W szerszej okolicy miasta znajduje się kilka plaż i zatok, z których z pewnością najpiękniejsza jest zatoka Sovlja. Mniejsze jachty mogą cumować w porcie, ale dla większych jachtów istnieje większy port na południe od miasta Tribunj.
 
Osada powstała w XVI wieku na małej wyspie. Została założona przez uchodźców z pobliskich miast na lądzie. Zachowane są pozostałości murów obronnych z czasów weneckiego panowania. W pobliżu jest stary Jurjevgrad w którym znajdują się ruiny średniowiecznej fortecy i kościół św Mikołaja z 1452 roku .Inny średniowieczny kościół położony jest na wschód od miasta.
 
Tribunj posiada największą flotę rybacką w środkowej Dalmacji, tak że po powrócie rybaków z morza Tribunj staje się najbogatszym rynkiem świeżych ryb i skorupiaków na Adriatyku. Żwirowa plaża polecana jest dla rodzin z dziećmi, a z wielu obiektów sportowych należy wymienić: tenis, kręgle, piłkę nożną, koszykówkę, szkołę nurkowania, żeglarstwa, podwodne safari. Jeśli chodzi o rozrywkę mamy tutaj wiele atrakcji: od tradycyjnego festiwalu ludowego i święta do programów rozrywkowych.
Tribunj jest małą wioską rybackią która posiada nieodparty urok. Według starożytnej tradycji, corocznie organizowane są wyścigi osłów.

Prosze chwilę poczekać!