Trpanj - Przewodnik turystyczny

TRPANJ - Półwysep Peljesac, Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Trpanj jest to miasteczko i port na północnym wybrzeżu półwyspu Peljesac, 11 km na północny wschód od Orebic. Obecnie jest to bardzo znane uzdrowisko a w czasach starożytnych było ważnym portem. Miasto rozwinęło się w pobliżu rzymskiej willi, której części mozaiki i ścian znajdują się na starym cmentarzu. Na wzgórzu nad portem znajdują się ruiny średniowiecznej twierdzy. W centrum wsi znajduje się kościół Matki Bożej od Karmena, w czyim głównym ołtarzu pochodzącym z epoki z renesansu, znajduje się herb rodziny Gundulic. Nowy kościół parafialny wybudowany został w stylu neoromańskim.
 
Trpanj charakteryzuje się łagodnym klimatem podobnie jak cały ten obszar. W Trpanj i okolicach są piękne plaże, z których część jest piaszczysta, skalista, z żwiru lub betonu. Bliskość sosnowego lasu zapewnia morskiemu powietrzu charakterystyczny smak i niezbędny cień jako ochronę przeciwsłoneczną. Na niektórych plażach są również kawiarnie. Tutaj rodziny a w szczególności dzieci mogą korzystać z bardzo płytkiego morza na plaży jak i placu zabaw dla dzieci w parku w centrum miasteczka.
 
W Trpanj można zakwaterować się na wiele sposobów: w hotelach, pensjonatach, apartamentach. Oferta gastronomiczna i dania z lokalnej kuchni (ryby i wino) są bardzo wysokiej jakości. Oprócz tego do dyspozycji mamy sport i rekreację a nienaruszona natura wnętrza wyspy znana jest z win, które przyciągają wielu stałych gości. Trpanj jest miejscowością znaną z leczniczego błota

Prosze chwilę poczekać!