Tucepi - Przewodnik turystyczny

TUCEPI - Makarska Riwiera ,Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Tucepi jest to miejscowość położona na Riwierze Makarskiej, w odległości 6 km na południowy wschód od Makarska, to zabytkowe miejsce z czterema tysiącami lat historii, zbudowane na miejscu rzymskiej willi.

Pierwotna osada przetrwała w średniowieczu, co potwierdzają części mebli z wczesnochrześcijańskiego kościoła odkrytego na cmentarzu, jak również kilka grobowców i średniowieczny kościół św.Juraja, który został zbudowany pod koniec 11 wieku i odróżnia się mieszanym romańsko-gotyckim stylem. Obecną nazwę Tucepi wspomina wzmianka z 1434 roku. Szlacheckie rodziny Ivanisević i Lucić-Pavlović z Makarska posiadały barokowe wille nad morzem.
Tucepi to dziś nowoczesna turystyczna miejscowość. Miasto dysponuje liczbą 2000 miejsc w hotelach i ponad 4500 miejsc noclegowych w kwaterach prywatnych. Znajdują się tu również dziesiątki restauracji i innych obiektów hotelowych, które znane są z różnorodnych dań i napojów. W Tucepi znajduje się piaszczysta plaża o długości 4 km, która ciągnie się wzdłuż promenady na całej długości.
Oferta kulturalno-rozrywkowa jest bardzo bogata i obfituje w różne programy kulturalne i rozrywkowe poprzez organizację akcji "Letnie wieczory w Tucepi ", kiedy odbywa się tu pełno różnych spektakli. Kierując się po oznakowanych szlakach do pobliskich małych wioskach, około 30 do 50 minut spacerem w kierunku przeciwnym do morza, można korzystać z ciszy i poczuć ciężar mądrości minionych stuleci.

Prosze chwilę poczekać!