Turanj - Przewodnik turystyczny

TURANJ - Chorwacja, Biograd: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Turanj jest to małe miasteczko turystyczne, 23 km na południowy wschód od Zadaru, od razu w sąsiedztwie do miejscowości Sveti Filip i Jakov oraz Biograd. Tutaj wybrzeże jest bardzo niskie, a tym samym geomorfologicznie uboższe, a morze jest płytkie, i to sprawia, że znajduję się tutaj wiele malowniczych i bardzo interesujących miejscowości turystycznych.

Obiekty gastronomiczne są zaletą małego miasta, co sprawia, że Państwa pobyt tutaj będzie bardzo przyjemny. Jego spokojne plaże w otoczeniu sosnowego lasu, dają przyjemny wypoczynek, zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi. Krajobraz śródziemnomorskiej roślinności w pobliżu pięknych wysp archipelagu Zadar oraz Park Narodowy Kornati, będzie urozmaiceniem Państwa pobytu w tej pięknej miejscowości.

Tutaj można znaleźć kilka miejsc o znaczeniu historycznym i artystycznym, takie jak pozostałości z czasów starożytnych jak i dobrze zachowane mury obronne z XVII wieku. Kościół parafialny z XV wieku był odnawiany kilka razy, średniowieczne kaplice w jego pobliżu charakteryzuje zachowany głagolicki napis.

Prosze chwilę poczekać!