Viganj - Przewodnik turystyczny

VIGANJ - Półwysep Peljesac, Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Viganj jest to osiedle i przystań, w zachodniej części południowego wybrzeża półwyspu Peljesac, 7 km na zachód od Orebić. Ludność zajmują się głównie rolnictwem, rybołówstwem i turystyką. Miasto było zamieszkane w czasach prehistorycznych i starożytnych. Kościół parafialny św. Mihovil został zbudowany w okresie gotyku. Miejscowość linią morską jest bardzo blisko Korčula.
 
Viganj znajduje się w ustronnej zatoce od strony południowej, osłonięte przed północnym wiatrem, chronione na zapleczu górą sw.Ilija. Vaganj jest także portem dla małych łodzi. W okolicy Vaganj, są tereny bardzo atrakcyjne dla turystyki pieszej i zbierania ziół.
 
Wnętrze półwyspu jest bogate w winnice i szlaki winnych piwnic, gdzie można spróbować i kupić wino domowej roboty z Peljesac lub słodkie wino zwane proszek. Mieszkańcy miejscowości Peljesac przez wieki zajmują się uprawą winogron, oliwek, owoców i warzyw, które tu rosną, dzięki żyznej ziemi i słonecznej pogodzie.
 
Viganj to destynacja turystyczna z przeznaczenim dla spokojnego rodzinnego urlopu i prawdziwe miejsce dla miłośników windsurfingu, żeglarstwa i innych sportów wodnych, ponieważ w kanale Peljesac występują korzystne prądy powietrzne, które stwarzają jednolite fale. Miasteczko Viganj zachwyca ciepłym klimatem, dużą plażą ze żwiru, bujną egzotyczną roślinnością oraz cieniem sosen i oliwnych gajów.

Prosze chwilę poczekać!