Vodice - Przewodnik turystyczny

VODICE - Chorwacja, Sibenik: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Vodice to miasto i port w północnej Dalmacji, 11 km na północny zachód od Sibenik magistralą Adriatycką. Mieszkańcy Vodice zajmują się rolnictwem, rybołówstwem i turystyką. Nazwa Vodice pochodzi od tego, że miasto ma duże ilości wody pitnej w sąsiedztwie. Po raz pierwszy wymieniono nazwę, Vodice w XV wieku. Piękne piaszczyste plaże, ciche zatoczki i czyste powietrze przyczyniły się do rozwoju turystyki, która rozpoczęła się w latach 60, a dziś miasto Vodice całkowicie poświęca się tej działalności.
Vodice jest to stosunkowo nową osadą, i po raz pierwszy wspomina się w1402 roku. Miasto było bronione przed najazdami Turków poprzez budowanie mocnych murów z kilkoma wieżami, z których zachowały się jedynie część murów i tylko 1 wieża zwana Ćorić kula. Mały kościół. sw.Krzyża (dawny kościół parafialny), który w 1662 roku zbudował Vicko Ivanov z Korčula, jest położony na cmentarzu w zachodniej części miasta.
Wraz ze zróżnicowaną bazą noclegową - hotele, apartamenty, kempingi i bardzo bogatą ofertą gastronomiczną, przyczynia się, że Vodice są bardzo popularnym miejscem letniego odpoczynku. Istnieje ponad 100 zakładów gastronomicznych w Vodice, a połowa z nich oferuje wieloraką żywność (ryby, kraby, małże, jadła tradycyjnej kuchni), w tym stare i oryginalne potrawy Dalmacji. Vodice dysponują trzema kortami tenisowymi, boiskami piłkarskimi i kortami do gry w koszykówkę i siatkówkę. Sport Center położony jest w pobliżu hotelu Olimpija. Oferta sportowa i rekreacyjna obejmuje kursy nurkowania, surfingu, jak również fotografii podwodnej.
Jeżeli lubisz dynamiczne wakacje Vodice jest właściwym miejscem dla Ciebie. Tradycyjne święto Vodice, które odbywa się w sierpniu, w dniu Matki Bożej Karmelitanek (16 lipca) to wyjątkowa impreza. Vodice na początku czerwca goszczą Chorwacki Radiowy Festiwal. Galerie "Bast" i "Strikoman" przyczyniają się również do oferty kulturalnej miasta Vodice. Oferowane są również wycieczki zorganizowane.
Vodice ACI Marina z Vodice posiada 450 miejsc do cumowania na morzu oraz 150 miejsc na lądzie. Marina znajduje się w północno-wschodniej części Vodice (zatoka Vrulje).
 
Otoczenie Vodice składa się z wielu małych malowniczych miasteczek tego pięknego wybrzeża, które charakteryzują długie piaszczyste i żwirowe plaże. Oprócz zwiedzania tych miejsc podczas pobytu w Vodice można wykorzystać do odwiedzenia wysp archipelagu Sibenik, które mają codzienne promowe połączenie z miastem Sibenik, oddalonym od Vodice tylko 10 km.

Prosze chwilę poczekać!