Vrboska - Przewodnik turystyczny

VRBOSKA - Wyspa Hvar, Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Vrboska to miejscowość turystyczna i port na północy centralnej części wyspy Hvar. Położona w malowniczej, głębokiej zatoce otoczonej przez winnice, gaje oliwne i sosny, Vrboska ma wszystko, czego potrzeba do spokojnego wypoczynku. Gospodarka opiera się na uprawie owoców, winorośli, oliwek, fig, rybołówstwie i turystyce.

Vrboska miasteczko gdzie znajdują się typowe wiejskie domy oraz kilka barokowych i renesansowych budynków. Unikalnym pomnikiem jest kościół obronny, z którego dachu, rozprzestrzenia się piękny widok na okolicę i otwarte morze. Vrboska jest przede wszystkim miejscowością z tradycjami rybackimi i koniecznie trzeba odwiedzić Muzeum Rybołówstwa, pełne narzędzi połowowych. Vrboska znajduje się kilka kilometrów, od Starigrad, a Jelsa to miasto z pięknym placem i parkiem i pięknymi plażami i także znajduje się w pobliżu.

Z kilkoma hotelami, budynkami i wieloma prywatnymi domami i apartamentami i pokojami do wynajęcia, wysokiej jakości restauracjami, a także możliwością uprawy sportu i rekreacji Vrboska zapewnia swoim gościom pobyt wysokiej jakości. Oprócz małego portu, w którym mogą cumować mniejsze jachty, Vrboska ma i dobrze wyposażoną marinę. W sezonie turystycznym organizowane są imprezy kulturalne i rozrywkowe

Prosze chwilę poczekać!