Zaostrog - Przewodnik turystyczny

ZAOSTROG - Makarska Riwiera ,Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Zaostrog to miasteczko i port na Riwierze Makarskiej, 16 km na północny zachód od Ploče. Miasto składa się ze starszej części miasta usytuowanego u stóp stromych wapiennych skał gór Biokovo i części miasta na wybrzeżu.

Zaostrog znajduje się na Adriatyku i dominuje tu bardzo czyste środowisko, piękne, czyste plaże pokryte białym żwirem a dzięki korzystnym prądom morskimi można cieszyć się nimi od maja do października, lub wybrać pobyt o każdej innej porze roku, gdyż przez cały rok panuje tu łagodny klimat. W restauracji lub pizzerii można skosztować krajowych i międzynarodowych specjałów. Wieczorem można zrelaksować się w spokojnych barach i kawiarniach.

Na cmentarzu w Zaostrogu znajduje się gotycki kościół św.Barbara, przebudowany w okresie baroku, kiedy to na fasadzie została dodana wieża i zegar. Przez pewien czas istniał tu klasztor augustianów, następnie ze względu na niebezpieczeństwo grożące ze strony Turków w 1468 opuszczony. Potem w XVI wieku rozpoczęto budowę klasztoru franciszkanów a budowa została ukończona w XVII wieku.

Wewnątrz kościoła znajdują się barokowe ołtarze marmurowe oraz drewniany strych z organami mistrza Peter Nakića (18 wiek). Również w kościele znajdziemy popiersia poety Andrija Kačić Miošić i pisarza Ivan Despot które są dziełem Ivana Rendić.
Klasztor prowadzi bibliotekę i archiwum z bardzo ważnymi dokumentami z okresu okupacji tureckiej na tych terenach, zbiory dzieł sztuki z okresu od 16 do18 wieku oraz cenny zbiór etnograficzny. Darowizna malarza Mladen Veže otwarta jest dla publiczności od 1989 roku.

Prosze chwilę poczekać!