Zivogosce - Przewodnik turystyczny

ZIVOGOSCE - Makarska Riwiera ,Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Zivogosce to wieś i przystań na Riwierze Makarskiej, położona u podnóża stoku góry Biokovo - 14 km na południowy wschód od Makarskiej, 75 km od Splitu. Zivogosce składa się z trzech małych miasteczek, oddalonych od siebie; Porat, Mala Duba i Blato.
W Zivogosce istnieje kilka pięknych żwirowych plaż otoczonych sosnowym lasem. Komfortowe zakwaterowanie - hotele, apartamenty, obiekty sportowe, przyjemny spacer wzdłuż morza (Lungomare) sprawia, że pobyt tutaj jest bardzo przyjemny.
Znany epigram Licijana dedykowany miejscowemu źródłu wody, wyryty w skale nad morzem, jest nienaruszony od czasów panowania Rzymian. Zivogosce pod obecną nazwą po raz pierwszy wspomniane zostaje w 1434 roku. Klasztor franciszkański powstał w 1616 roku od wieków stanowił centrum życia duchowego i piśmiennictwa w Zivogošće, które umiejętnie korzysta z bogatej biblioteki i kolekcji artystycznej twórczości o wielkiej wartości. Poniżej klasztoru Franciszkanów znajduje się wielkie źródło słodkiej wody, która pozostaje nienaruszone również w czasie przypływu

Prosze chwilę poczekać!