Wyspa Cres - Przewodnik turystyczny

WYSPA CRES - Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Wyspa Cres znajduje się w północno-zachodniej części zatoki Kvarner. Na południe od mostu zwodzonego w Osor związane z Losinj. Cres jest górzystą wyspą długości 66 km i szerokości od 2 do12 km. Linia brzegowa jest rozwidlona i składa się z wielu zatoczek i kamienistych plaż wzdłuż zachodniej strony wyspy. Wyspa Cres była zasiedlona w epoce kamienia, i obfituje w bogate dziedzictwo historyczne i kulturowe. W centrum wyspy Cres, znajduję się jezioro Vrana, duży naturalny zbiornik wody pitnej, który od wielu lat dostarcza wodę pitną dla ludności Cres i Losinj. Do Wyspy Cres można przyjechać na kilka sposobów. Promem z Porozina z Valbinska na wyspie Krk oraz z Brestova w Istrii. W sezonie letnim na wyspę można dotrzeć promem z Pula, Zadar i Rijeka, i dwa razy w tygodniu z Wenecji i Ankoni w Włoch. Katamaran codziennie jedzie z Rijeki. Bezpośrednio można dojechać na wyspie Cres autobusem codziennie z Zagrzebia i Rijeki. Dla żeglarzy na wyspie Cres jest jedna z największych i najpiękniejszych przystani na Adriatyku, laureat Niebieskiej flagi i jest otwarta przez cały rok. Najbliższe lotniska znajdują się na wyspie Krk i Losinj.
Cres to jest wyspa tylko dla turystów, którzy kochają naturę i autentyczny klimat. Sposób życia mieszkańców wyspy nie zmienił się znacznie. Jeśli pragniesz aktywny urlop zdrowego stylu życia można cieszyć nurkowanie, pływaniem, wędkarstwo sportowe, można wypożyczyć łodzie, rowery, boiska do różnych celów, można wędrować, chodzić, zbierać zioła lecznicze, uprawiać żeglarstwo i wiele innych. Jeśli jesteś miłośnikiem kultury i zabytków, na wyspie Cres znajdziesz pozostałości starożytnych miast, kościoły katolickie, klasztory i pozostałości miejskich osad okresu weneckiego do pomników z czasów współczesnych, które znajdują się w muzeach Cres i Osor. Możesz spędzić wieczór w jednym z wielu tawern na wyspie które oferują dania z miejscowych gatunków ryb, jagnięciny, sera owczego z wyspy Cres, szynki i wina. Po odpoczynku na jednej z pięknych plaż Cres można się dobrze bawić. Cres oferuje liczne miejscowe festiwale w lipcu, w sierpniu, karnawał letni i „Ribarske noći”, disco dla młodzieży, bary na otwartym powietrzu, plaży party oraz romantyczne spacery wzdłuż morza pod gwiazdami.
W kempingu Slatina są dwie duże piaszczyste zatoczki, "Slatina" i "Tiha", pomiędzy którymi rozciąga się plaża skalista, częściowo w nienaruszonym stanie i częściowo pokryte powierzchnie betonowe do opalania się. W pobliżu znajdują się zaciszne plaże dla miłośników naturyzmu. Plaża Slatina jest jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie. Została wyróżniona Błękitną Flagą symbolizująca nienaruszone, bezpieczne i komfortowe środowisko przeznaczone do wypoczynku, rozrywki i rekreacji. Najpiękniejsze plaże na wyspie Cres, można odwiedzić podczas wycieczki statkiem, który można wypożyczyć po przystępnych cenach.

Prosze chwilę poczekać!