Riwiera Biograd - Przewodnik turystyczny

RIWIERA BIOGRAD - Chorwacja, Dalmacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Od atrakcyjnego miasteczka Sveti Petar na północy, aż do delikatnych, błękitnych Draga na południu, rozciąga się łagodne i płytkie przybrzeże należące do Biograd. Podtrzymane bogatym i płodnym zapleczem, okrążone błękitem morza i wielką ilością wysp i wysepek te wybrzeża od dawien dawna przyciągały uwagę różnych narodów.

Wspomniany Biograd jest ważnym portem i miastem turystycznym, 29 km na południe od Zadaru oraz 44 km na północ od Šibenik. Okolica bogata jest w wysokie i gęste lasy sosnowe. Wspomniane drzewa jak i inna roślinność śródziemnomorska, duże, piaszczyste plaże (Soline, Crvena Luka), łagodny klimat, wiele malowniczych wysp i wysepek u wybrzeży, a także szerokie Vranaskie Jezioro (wędkarstwo, polowania na ptaki) przyczyniły się do tego by Biograd przekształcił się w znany ośrodek turystyczny.

Niedaleko od Biograda znajduje się Vransko Jezero, które jest w rzeczywistości zalanym polem krasowym. Rzymskie miasto Zadar było stąd zaopatrywane w wodę za pomocą akweduktów. Vransko Jezero jest dzisiaj znane jako rezerwat ornitologiczny dla wielu gatunków ptaków bagiennych, a niedawno zostało uznane za park krajobrazowy.

Wokół Biograd wybrzeże jest niskie, a zatem mniej bogate geomorfologicznie i morze jest płytkie, ale właśnie, dlatego znajduje się tu wiele malowniczych i ciekawych turystycznie miejsc. Sveti Filip i Jakub to miejscowość letniskowa, ozdobiona ciągiem pojedynczych spokojnych zatok oraz licznymi wyspami. Miejsce jest bardzo odpowiednie do odpoczynku, z atrakcyjnymi piaszczystymi, żwirowymi i kamienistymi plażami.


Niedaleko znajduje się Turanj, mała miejscowość turystyczna, 23 km na południowy wschód od Zadaru. Krajobraz śródziemnomorskiej roślinności oraz bliskość pięknych wysp archipelagu Zadar i Parku Narodowego Kornati, uzupełnią Państwa pobyt w tym pięknym miejscu. Jeśli pragną Państwo spokojnego relaksu możecie Państwo odpoczywać na skalistych, prywatnych plażach Sw. Petra, kolejnego miasta w tym ciągu przepięknej riwiery stworzonej do letnich wypoczynków.

Pakostane to mała miejscowość turystyczna, niedaleko Biograd, 35 km na południe od Zadaru. Stara część miasta znajduje się wzdłuż wybrzeża, a nowsza położona jest wzdłuż głównej drogi. Miejscowość leży w dużej zatoce naprzeciwko Parku Narodowego Kornati, chorwackiego raju dla nurków.

Prosze chwilę poczekać!