Wyspa Krk - Przewodnik turystyczny

WYSPA KRK - Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Wyspa Krk jako najbardziej wysunięta na północ z wysp Morza Śródziemnego znajduje się w zatoce Kvarner. Największa wyspa na Morzu Adriatyckim o powierzchni 409.9 km ². Krk jest także wyspa z najbardziej zaludnionych miejscowości i jest ich 68. Na wyspie dziś żyje 17 860 mieszkańców.
Najprostszy dojazd na Krk jest samochodem przez most Krk, lub samolotami na lotnisko w pobliżu osiedla Omisalj. Przyjazd jest możliwy promem z wyspy Cres i portu Lopare na wyspie Rab. Wszystkie miasteczka nadmorski są bardzo dobrze wyposażone w porty dla wszystkich typów lodzi.
Wyspa Krk ma lagodny ciepły klimat i krajobraz ciekawych form krasowych, dużo jaskiń i pieczar (Biserujka w Dobrinja), leje i jaskinie. W centralnej części wyspy znajdują się urodzajne pola. Wybrzeże jest rozwidlone, z licznymi zatokami i piaszczystymi plażami i zatoczkami. Wyspa Prvic i strome stoki północno-wschodniego wybrzeża wyspy Cres są rezerwatem ornitologicznym, gdzie gnieżdżą się białogłowy sęp.
Na wyspie znajdują się piesze i rowerowe szlaki turystyczne o długości 300 km. Na plażach wyspy powiewa aż 14 Flag Niebieski. Krk jest jednym z najbardziej słonecznych części Europy, z 2500 godzin słonecznych w roku. Po zachodniej stronie zatoki znajduje się miasteczko Klimno i plaża z błotem leczniczym, które oferuje również dobrą zabawę od „picigin” na morzu do siatkówki i piłki nożnej. Zakwaterowanie jest dostępne w hotelach, kampingach i domach prywatnych. Oprócz wyjątkowej oliwy z oliwek, sera, jagnięciny i ryb Krk, posiada wiele oryginalnych pubów i dobrych restauracji, gdzie można skosztować tradycyjnych potraw, takich jak jagnięcina „žvacet”, makaron gulasz z jagnięcia lub „presnac” na słodko.
Wyspa Krk posiada bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne, które trzeba odwiedzić. Pamiętaj, aby odwiedzić stare miasta na wyspie, kościoły, muzea etnograficzne zbiory sakralne, liczne galerie i bibliotekę Vitezić w Vrbnik. Aquarium Baska oferuje unikalne doświadczenie życia w morzu, i można cieszyć się z szereg udogodnień na wyspie (Krk Fair lub Lovreceva w sierpniu Festiwal folkloru Krk, wiele letnich imprez popularnej i muzyki klasycznej, warsztaty dla dzieci, nocny połów, imprez sportowych, łowienie ryb, nurkowanie, wycieczki do pobliskich parków narodowych Plitwice, Paklenica i Północny Velebit, a Gorski Kotar, Wenecję, Istri ....)

Prosze chwilę poczekać!