Wyspa Ugljan - Przewodnik turystyczny

WYSPA UGLJAN - Chorwacja, Dalmacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Bogaty archipelag Zadar został podzielony na trzy rzędy. W pierwszym rzędzie, stosunkowo blisko brzegu znajdują się Ugljan i Pasman. Uljan w całości a szczególnie Preko, położone są naprzeciwko Zadar, i jako takie stanowią jego przedmieścia, połączone są z licznymi liniami promowymi.
Gospodarka miejscowości na wyspach głownie bazuje na rolnictwie, uprawie winorośli, oliwek, rybołówstwie i turystyce. Wszystkie miasta są połączone drogą regionalną. Największe miasta to Kali, Preko, i miasto Ugljan oraz miasto turystyczne Kukuljice. Wyspy Uljan i Pašman polączone są mostem przez kanał Pašman.

Wybrzeże obfituję w wiele atrakcyjnych plaż. Oprócz pasa brzegowego są dostępne małe wysepki Ošljak Galovac które ležą naprzeciwko Preko. Dla turystów najbardziej atrakcyjne są porośnięte lasem plaże na wyspie Galovac, zaledwie 80 m od centrum Preko. Kali jest typowym miastem śródziemnomorskim i największym osiedlem na wszystkich wyspach archipelagu Zadar i jedna z najbardziej znanych wiosek rybackich na Adriatyku.

Prosze chwilę poczekać!