Wyspa Losinj - Przewodnik turystyczny

WYSPA LOSINJ - Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Wyspa Losinj jest częścią grupy wysp Cres- Losinj i tworzy zachodnia grupę wysp Kvarner w zatoce Kvarner. Wyspa ta tworzy naturalny pomost między Istrii i Dalmacją. Całe wybrzeże tego archipelagu jest pełne atrakcyjnych zatok, idealnych do pływania i opalania. Najwyższą górą jest Osorscica na wyspie Losinj (588 m).
Na wyspie Losinj codziennie pływają łodzie turystyczne, nowoczesne promy, wodoloty i samoloty sportowe. Lotnisko sportowe Losinj kwalifikuję się do międzynarodowego ruchu i ma zdolność do przyjmowania samolotów.
Połączenia promowe z Valbinske (Krk), Brestova (Istria) i Zadar. Statki na relacji Włochy - Losinj kursują w miesiącach letnich (Cesenatico, Rimini, Pesaro-Mali Losinj).
Autobusy jeżdżą kilka razy dziennie na linii Rijeka-Mali Losinj i Zagrzeb-Mali Losinj dwa razy na dobę, podczas gdy latem jest bezpośrednie połączenie także z Lubliany.
Losinj jest pożądanym miejscem turystycznym, gdzie każdy może odnaleźć wymarzone miejsce dla siebie. Początki turystyki na wyspie Losinj związane z turystyką medyczną i korzystanie z roślinności i klimatu odkryte zostało przez arystokracją Austro-Węgier. Liczne, odrestaurowane wille i domy letniskowe s tego okresu zdobią wyspę Losinj nawet dzisiaj razem z nowo wybudowanym hotelami, które są stale wzbogacane o nowe udogodnienia. W kwaterach prywatnych, będziesz miał okazję spotkać przyjaznych mieszkańców wyspy i poznać ich zwyczaje i tradycje. Losinj oferuje kempingi nad brzegiem morza, które znajdują się na całej wyspie. Zapraszamy Państwa do tradycyjnej tutejszej kuchni i dania oparte o zioła i oliwy z oliwek, smakowanie młodej jagnięciny i krewetek z Kvarneru, rakii domowej roboty i lokalnych win z wyspy Susak.
Miłośnicy aktywnego wypoczynku przez cały rok, mają możliwości korzystania z uporządkowanych i oznakowanych szlaków, które rozciągają się na długości 220 km, nawet na 5 wysp. Podwodny świat oferuje wiele jaskiń i skały, a znajdziesz przyjemność w żeglarstwie, windsurfingu, narciarstwie wodnym i wędkarstwie sportowym.
W nocy można odwiedzić tawerni z muzyką na żywo, nocne kluby, posłuchać muzyki jazzowej i dobrą piosenkę ludową, oraz poznać tańce i stroje ludowe zespołów folklorystycznych Losinj.

Prosze chwilę poczekać!