Wyspa Ciovo - Przewodnik turystyczny

WYSPA CIOVO - Chorwacja, Dalmacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Wyspa Ciovo znajduje się w środkowej Dalmacji i jest połączona mostem zwodzonym ze stałym lądem. Połączenie lądu i Ciova znajduje się obok starówki trogirskiej, która bez wątpienia jest przykładem prawdziwego średniowiecznego miasta-muzeum. Od 1997 roku Trogir znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Wyspa Ciovo była nazywana „Trogirską Stajnią” Już w średniowieczu istniały tutaj wioski Arbanija, Zedno, Okrug Gornji, Okrug Donji, które były pod jurysdykcją Trogiru, z wyjątkiem miejscowości Slatine, która położona bardziej na wschód należała do Splitu. Na zachód od wsi Arbanija, blisko brzegu na morzu znajduje się dominikański klasztor pod wezwaniem Świętego Krzyża, założony w 1432 roku. Klasztor wyróżnia się pięknym renesansowym dziedzińcem wraz z imponującą kolekcją dzieł sztuki.

Ciovo jest górzystą wyspy z najwyższym szczytem Rudine. Osady Arbanija, Slatina, Okrug Gornji i Okrug Donji są idealnymi miejscami, dla miłośników spokojnego wypoczynku. Na tym terenie w głównej mierze występują: bujna, zielona roślinność, liczne wysepki i zatoki, kamieniste i piaszczyste plaże. Oferta obejmuje nie tylko zakwaterowanie o wysokim standardzie w hotelach, pensjonatach, apartamentach, na kampingach, pyszne domowe jedzenie (zwłaszcza specjały rybne), ale i bogatą bazę sportowo-rekreacyjną – tenis, bule, kręgle, jogging, szkoła surfingu i nurkowania. Wachlarz rozrywek to żywiołowe noce rybackie, imprezy folklorystyczne wraz z koncertami muzyki klasycznej w wyjątkowo malowniczej oprawie scenicznej miasta.

Prosze chwilę poczekać!