Wyspa Pag - Przewodnik turystyczny

WYSPA PAG - Chorwacja, Dalmacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Wyspa Plag po powierzchni jest na piątym miejscu, co do wielkości wysp na Adriatyku, ale ma długie wybrzeże 269,2 km, najbardziej rozwidląną wyspą na Adriatyku, bogata w zatoczki i zatoki, przylądków i plaż. Wyspa znana jest z tego, że słabo pokrytą roślinnością i często jest to w porównywane z powierzchnią Księżyca. Ze względu na położenie pod górą Velebit, z którego przez cały rok (zwłaszcza w zimie), wieją silne wiatry, Pag jest prawie w całości pokryty solą z kanału Velebit.
Wyspa jest, od strony południowej od Zadaru, czyli Posedarje powiązane mostem o długości 310 m oraz promem na północy wyspy od portu Prizna do Žigljen na lądzie.
Wyspa Pag jest jedyną chorwacką wyspą podzielona pomiędzy dwa województwa. Północna części wyspy (Novalja) należy do Ličko-Senjske a południowy (miasta Pag, Kolan i gmina Povljane) należą do w województwa Zadar.
Krajobraz jest typowo kamienisty z kilka rodzajów roślin aromatycznych, na którym pasą owce dając wyjątkowe wrażenie. Akurat ten sposób żywieniu owiec na wyspie, daje wyjątkowy smak słynnego sera z wyspy Pag. Oferta gastronomiczna składa się z pierwszej klasy sera owczego, mięsa jagnięciny oraz różnych owoców morza. Zatoki ukrywają kolejne bogactwa naturalne, przetestowane i sprawdzone błota lecznicze.
Pag oferuje niezwykłe dziką egzotykę oraz łagodne oazy, szlaki turystyczne i płytkie zatoki odwiedzanie, których może trwać kilka dni. Chodzenie na północy wyspy jest zalecane w okresie letnim, to każdy, kto ma ducha gór w sobie, może doświadczyć niezapomnianą scenerię, bez tłumu w wyjątkowym świece skał i morza.
Położenie geograficzne wyspy Pag umożliwia odwiedzającymi szybkie i łatwe wycieczki do największych chorwackich parków narodowych (Jezior Plitwickich, Północny Velebit, Paklenica, Kornati).
Polecamy turystom do odwiedzenia bogatego dziedzictwa kulturowego i historycznego oraz zakład wydobywania i przetwarzania soli, a szczególnie wyjątkowe koronki Pag, które są znakiem rozpoznawczym wyspy Pag i miłym upominekem.

Prosze chwilę poczekać!