Wyspa Brac - Przewodnik turystyczny

WYSPA BRAC - Chorwacja, Dalmacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Wyspa Brac jest przybrzeżnym centrum z własnym portem i lotniskiem. Słynie ona z brackiego marmuru, który jest wykorzystywany w budowlach na całym świecie, nawet i w Białym Domu w Waszyngtonie. Wszędzie na wyspie można korzystać z typowych plaż wyspiarskich, z których największą atrakcją turystyczną jest Bol (Zlatni rog) – największe centrum turystyczne na wyspie. Słynie ono z wyjątkowych plaż piaszczystych oraz z rozgrywanych tu turniejów tenisowych.

Bol usytuowany jest w ustronnym miejscu, w południowej części wybrzeża Brac, a zarazem jest najstarszym miastem wyspy Brac. Atrakcyjne plaże i źródła wody pitnej wpłynęły na to, że miejsce to stało się wyjątkową oazą turystyczną znaną z dużej liczby gości. Na wschód i na zachód od miejscowości Bol wzdłuż wybrzeża prawie przez 15 km ciągną się liczne, przepiękne plaże. Wśród nich znajduje się plaża Zlatni Rat (Złoty Róg) - najbardziej znana i uważana przez wielu za najpiękniejszą na Adriatyku. Zlatni Rat to raj dla surferów i miłośników sportów wodnych, a zarazem duma wszystkich mieszkańców tego miasteczka.

Supetar to miasto i port na północnym wybrzeżu wyspy. Usytuowany jest w Zatoce św. Piotra, i stąd wywodzi się jego nazwa. Supetar dzisiaj się zalicza do głównych centrów turystycznych.
Oferuje Wam bogactwo zabytków kulturalnych, różnorodny program sportowo-rekreacyjny oraz autentyczne rozrywki wyspiarskie.

Sutivan to miejscowość i port na najdalej wysuniętej zachodniej części północnego wybrzeża wyspy Brac. Jest ona oddalona 7 km na zachód od portu promowego Supetar, który połączony jest ze Splitem codziennymi, regularnymi liniami promowymi.

Bobovišća na Moru, Bobovisca i Ložišća to trzy małe wioski w pobliżu Milna - większego ośrodka turystycznego. Stanowią one jedną całość, w którą głęboko wcina się chroniona Zatoka Bobovišća - wyjście na morze na zatokę dla dwóch pozostalych miejsc.
Milna jest ośrodkiem turystycznym i portem na zachodnim wybrzeżu wyspy Brac, oddalonym o 20 km na południowy zachód od miejscowości Supetar. Miejscowość znana już była w czasie budowy Pałacu Dioklecjana, gdy statki cesarza znalazły tutaj swoją bezpieczną przystań. Ponieważ jest to najbezpieczniejszy i najlepszy port na wyspie, chroniony od wszystkich wiatrów poza przyjemnym mistralem, tutaj została zbudowana i przystań z 200 miejscami do cumowania.

Postira to miejscowość turystyczna usytuowana na północnym wybrzeżu. Korzystne położenie sprawia, że Postira jest zarazem portem i rybacką osadą, a żyzna gleba w głębi lądu zapewnia gościom lokalne potrawy i wysokiej jakości wina. Pucisca to osada i port na północnym wybrzeżu, położona w pięknej, dającej bezpieczne schronienie łodziom zatoce. Wraz z miejscowością Supetar stanowi największą miejscowość na wyspie. Osada rozwinęła się na kamieniu, z powodu kamienia i z kamienia. Miejsce słynie z tradycji kamieniarskiej, a z marmuru z pobliskich kamieniołomów został wybudowany Biały Dom w Waszyngtonie. Povlja to wioska usytuowana w zatoce o tej samej nazwie na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy Brač.

Prosze chwilę poczekać!