Wyspa Mljet - Przewodnik turystyczny

WYSPA MLJET - Chorwacja, Dalmacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Mljet leży w południowej Dalmacji, i należy do grupy wysp południowego Adriatyku. Jest to jedna z największych wysp, która jest najbardziej wysunięta na południe i wschód. Położona równolegle do wschodniej części półwyspu Peljesac, który jest oddzielony kanalem Mljet o szerokości kanału 8 km. Na północno zachodnim krańcu wyspy (przylądek Goli) znajduje się 18 km od Korcula, a przylądek Gruj na południowo-wschodnim krańcu wyspy znajduje się 30 km od Dubrownika. Najkrótsza droga morska z wyspy Mljet jest do półwyspu Pelješac w kierunku Sobra-Papratno wynosi 5 mil morskich. Od Dubrownika do Sobra odległość wynosi 24 km. Mljet jest bardzo dobrze połączony z lądem. Istnieję codziennie połączenie żeglugowe do Dubrownika i Peljesac. Latem powiązane jest z Dubrownik, Peljesac, Sipan, Korcula, Split. Lastovo i Bari we Włoszech. Planowana jest budowa helio portu i lotniska dla małych samolotów.
Gdybyśmy mieli opisać jednym słowem raj na ziemi, powiedzielibyśmy Mljet. Wśród otwartego morza, znajduję się ta magiczna wyspa, na której znajduje się Park Narodowy Mljet (od 1960 roku), który jest znany z jego piękna, harmonii przyrody, plaż, krajobrazu, klimatu śródziemnomorskiego, z dwoma jeziorami Malo i Veliko jezero, stanowi unikalny fenomen. Uzasadniona jest nazwa Park Narodowy, ponieważ bogactwo puszcz, zatok i wysp, z dziewiczej przyrody oazie oraz bogate dziedzictwo kulturowe, z których pierwsze należy przypomnieć, klasztoru benedyktyński św. Marii z 12 wieku, wśród Vielko jezero jako milczące świadectwo bogactwa kulturowego tej wyspy.
Na Mljet, są 3 kampingi, dużo prywatnych kwater i restauracji, a jedynym hotelem na wyspie "Odisej", znajduje się w Pomen.

Prosze chwilę poczekać!