Wyspa Hvar - Przewodnik turystyczny

WYSPA HVAR - Chorwacja, Dalmacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Hvar to najbardziej słoneczna wyspa Dalmacji. Zapach rozmarynu, lawendy, zalesiony brzeg i bardzo bogate dziedzictwo kulturowe ujawnia, dlaczego wyspa Hvar jest jedną z najczęściej odwiedzanych wysp przez turystów z całego świata. Plaże na wyspie są głównie skaliste z wieloma małymi zatoczkami i piaszczystymi plażami w zatokach. Wyspa Hvar, jest wyspą słońca, lawendy i wina, jest dumna ze swojej bogatej tradycji turystycznej trwającej od ponad 130 lat.
Położony w samym sercu Adriatyku, jej wybrzeże północne jest trochę bardziej rozwidlone i zaludnione, wyspa Hvar jest właściwie centrum szlaków morskich, we wschodnim Adriatyku. Ma wyjątkowe położenie geograficzne w samym sercu Dalmacji, na odcinku od Zadaru do Šibenik, Korčula i Dubrownik, Hvar znajdują się w rzeczywistości w regionie ciągnącym do miasta Split, ale od Splitu oddziela go wyspa Brač.

Hvar został wymieniony wśród dziesięciu najpiękniejszych wysp na świecie. Najbardziej imponującym i najbardziej pięknym obrazem na wyspie jest jego środowisko naturalne. Lazurowe morze hojnie pokazuje bogate podwodne ogrody Neptuna, zapach rozmarynu, wrzosu i szałwii i świerszcze w upalne dni lata. Obraz ten, z pewnością najdłużej pozostaje w pamięci po pobycie w Hvar.
Hvar to nazwa miasta i port na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy Hvar i jej największe miasto. Leży w zatoce, którą chroni z południowej strony wyspy Pakleni otoci, a z północy niska roślinność. Hvar jest dzisiaj jednym z najczęściej odwiedzanych miejscowości turystycznych w Dalmacji i miasto wyjątkowego dziedzictwa kulturowego i historycznego.
Pakleni otoci, to grupa składająca się z 11 wysp i skał naprzeciwko portu Hvar, jest miejscem o wyjątkowej wartości i idealne dla turystów, którzy lubią samotne wędrówki i turystykę morską. Również, ukryte zatoczki z północnych i południowych wybrzeży i wsi Milna, Dubovica, Pišćena, Vira, Pribinja i wiele innych, zamieszkane i niezamieszkane, są częścią jego atmosfery i smaku.

Tylko 3 mile morskie od miasta Hvar znajduje się ACI Marina Palmizana bardzo ważne dla turystyki morskiej i odkrywania dzikiego i nienaruszonego piękna wyspy.

Stari Grad osiedle i port na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy Hvar. Od miasta Hvar oddalone o 18 km na lokalnej drodze wyspie. Jest jednym z najstarszych miast w Europie i najstarszym miastem na wyspie Hvar, a już w IV wieku przed nową erą było zamieszkałe przez Greków, i nosił wtedy nazwę Pharos.

Jelsa to małe miasto i port w malowniczej zatoce na północnym wybrzeżu wyspy Hvar, najbardziej słonecznej wyspy Adriatyku, słynie z gęstej roślinności i pachnących pól lawendy. Po obu stronach zatoki znajdują się zalesione kotliny, co czyni to miejsce idealnym do relaksu i pływania.

Vrboska to miejscowość turystyczna i port na północy centralnej części wyspy. Położone w malowniczej, głębokiej zatoce otoczony przez winnice, gaje oliwne i sosny, Vrboska ma wszystko, czego potrzeba do spokojnego wypoczynku.

Šćedro to prawie bezludna wyspa piękna, położona 2700 m od południowego wybrzeża wyspy Hvar, na południe od miasta Zavala. Istnieją dwie głębokie i chronione zatoki, które oferują przyjemne spacery, pływanie i piękne widoki, zwłaszcza od strony zachodniej, gdzie jest wspaniały widok na grzbiet Hvar szczególnie piękny o zachodzie słońca. Przez wieki wyspa była pokryta lasami. Jest to szczególnie piękny sosnowy las po wschodniej stronie wyspy.

Prosze chwilę poczekać!