Riwiera Trogir - Przewodnik turystyczny

RIWIERA TROGIR - Chorwacja, Dalmacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Riwiera Trogir obejmuje wąski obszar w tym miasto i okoliczne wioski, począwszy od około. 20 km wzdłuż głównej drogi na północ od Splitu i kolejne 25 km. Trogir jako centrum Riwiery Trogir oferuje wiele cennych dzieł sztuki, na fasadach budynków, rzeźb w kamieniu, drewnie, na płótnie, a niektóre dzieła lokalnych artystów i architektów, takich jak Radovan, Blaž Jurja Trogiranina i Ivana Duknovića i niektórych zagranicznych artystów, takich jak Andrea Alessia, Mikołaja Florentine Giovanni. Trogir jest bez wątpienia prawdziwym muzeum średniowiecznego dziedzictwa. Trogir, od 1997 roku znajduje się na liście zabytków pod ochroną UNESCO.
Szerszy obszar Trogiru (Trogir - Seget – Riwiera Ciovo) pokryty jest bogatą zieloną roślinność, liczne wyspy i zatoki, kamieniste i piaszczyste plaże. Oprócz wysokiej jakości zakwaterowania w hotelach, apartamentach, kampingach, i pyszne, domowe jedzenie, zwłaszcza potrawy z ryb, bogate i sportowe i rekreacyjne tereny - tenis, boccia, kręgle, szkoły surfingu i nurkowania. Rozrywka obejmuje i festiwal Ribarske noći, pokazy folklorystyczne i koncerty muzyki klasycznej w specjalnych miejscach scenicznych w mieście. Trogir jest miastem bogatym w atrakcje turystyczne, a także bardzo popularne miejsce dla miłośników jachtów i łodzi żaglowych, które mogą dostać wszystkie usługi w wielkiej ACI Marina Ciovo.
W miejscu Pantana, 3 km od Trogiru jest ciekawy kompleks obronny i renesansowy młyny, które w dwudziestych latach XVI wieku zbudował szlachcic z Trogiru Vitturi. Kompleks został uszkodzony podczas II wojny światowej, a także i w ostatniej agresji na Chorwacje 1991 roku. Po wojnie zostały odnowione i wraz z lokalnym środowiskiem został uznany za i rezerwat ornitologii.
Z pobliską wyspą Ciovo Trogir jest połączony mostem zwodzonym. Przed tym wyspę Ciovo nazywano stajnią Trogiru. Od średniowiecza istniały w pobliżu miejscowości takie jak Arbanija, Žedno, Okrug Gornji, Okrug Donji, które należały do miasta Trogir, ale miasteczko Slatina, położone bardziej na wschód należało do Splitu.
Na zachód od Arbanija, przy promenadzie nad morzem jest dominikański klasztor Świętego Krzyża, założony w 1432 roku. Klasztor charakteryzuje się pięknym renesansowym podwórkiem i bardzo bogate zbiory sztuki.
 
Na zapleczu Trogir, na zachód od miasta w XVI wieku, wyrosła wieś Seget, a pobliska miejscowość Marina był letnią rezydencją biskupa Trogiru.

Prosze chwilę poczekać!