Wyspa Rab - Przewodnik turystyczny

WYSPA RAB - Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Wyspa Rab razem z sąsiednimi wyspami czyni wyspiarską grupę, i znajduje się na bardzo dobrej lokalizacji i szlaku turystycznym turystów z kraju jak i z zagranicy. Wyspa Rab (Arbe) leży równolegle z lądem wybrzeża pod Velebit w kierunku północno zachodnim i południowo wschodnim. Długość wyspy Rab jest 22 km. Ze względu na nieregularny kształt, szerokość wyspy jest różna.
Na wyspę Rab można dostać się promem z portu Jablanac na lądzie i Mišnjaka na południowej stronie wyspy. Podróż trwa 15 minut i Kursuję kilka razy dziennie przez cały rok. Lopar na wyspie Rab i Valbiska na wyspie Krk są również powiązane promem dwa razy dziennie w ciągu roku i cztery razy na dobę w okresie letnim. Katamaran z Rijeka na wyspie Rab jedzie raz dziennie przez cały rok.
Rab to wyspa niesamowita, różnorodność przyrodniczą, wspaniały wybór plaż, wyspa bogata w dziedzictwo historyczne, długie i przyjemne deptaki, 120 lat tradycji zorganizowanej turystyki, gościnność i pracowitości mieszkańców wyspy.
Oprócz bogactwa flory na wyspie Rab spotykamy różnorodność przyrody, zarówno na lądzie i na morzu. Bogactwo przyrody, bogatej historii i dziedzictwa kulturowego i historycznego są podstawy działalności turystycznej, które jest głównym przemysłem o wielowiekowej tradycji.
Najbardziej znany Rabianiak jest św. Martin, założyciela państwa San Marino. Będąc na wyspie nie wolno przegapić zawody rycerskie z 1364 roku. Które ożywiło Stowarzyszenie kuszników i tak stało się to rozpoznawalną marką na wyspie. Stowarzyszenia występuje w całej Europie w celu promowania Rab i turystyki chorwackiej. Są to unikalne i wyjątkowe i średniowieczne targi "Rabska fjera", które opierają się na dziedzictwie historycznym, w którym uczestniczyłi rzemieślnicy na wyspie.

Prosze chwilę poczekać!