Bibinje - Przewodnik turystyczny

BIBINJE - Chorwacja, Zadar: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Bibinje to miasto i port w północnej Dalmacji, 6 km na południowy wschód od Zadaru. Gospodarka opiera się na rolnictwie, uprawie oliwek, owoców i rybołówstwie. Port narażony jest na wiatry i dla tego zostały zbudowane falochrony, które kończą się molem. Na przeciwnej stronie znajduje się przystań dla lodzi.
Bibinje po raz pierwszy zostało wymienione w XIII wieku pod nazwą, Bibanum. Kościół parafialny św. Roch został zbudowany na miejscu starszego w 1673 roku. Również w miejscu zwanym Banska Punta znaleziono pozostałości starożytnej kultury (rzymskiego wodociągu, którym doprowadzano wodę z jeziora Vrana do Zadaru), a na cyplu Pulja znajdują się pozostałości kościoła św Jana z 1376 roku. Kompleks ruin średniowiecznej fortecy znanej jako Babin Dub, który znajduje się, w Bibinje. Ta miejscowość oferuje piękne plaże i lasy sosnowe, sady owocowe i gaje oliwne, co razem stanowi doskonałe miejsce dla wypoczynku

Prosze chwilę poczekać!