Duce - Przewodnik turystyczny

DUCE - Chorwacja, Omis: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Duce to bardzo malownicze osiedle w pobliżu Poljica, obszaru znajdującego się u stóp łańcucha górskiego Mosor. Miasteczko jest położone około 3 km od Omis i 25 km od Splitu na głównej drodze do Dubrownika.
Duce zawdzięcza swoją sławę, piaszczystym plażom, które rozciągają się w nieprzerwanym ciągu przez 4 kilometry.

W przeszłości, należą do słynnej Republiki Poljice rządzonym przez Wielkiego Księcia, zgodnie ze statutem miasta Poljice.Takie dziedzictwo zostawiło niezniszczalny ślad na miejscowości, które szczyci się zabytkami nadmorskiej architektury wiejskiej.

Specyfiką tego obszaru są stare wioski składające się z kamiennych domów, małych uliczek, ścieżek, placyków, starych kościołów cmentarzy oraz dzwonów kościelnych, w których zaczynają tworzyć się warunki dla turystyki wiejskiej.

Masyw górski pokryty jest lasami sosnowymi, które rozciągają się aż na plażę, co sprawia, że Duce jest szczególnie piękne. Zieleń, czyste powietrze, łagodny klimat i piękny widok na morze i wyspy to rzeczy, które na pewno zachwycą wszystkich odwiedzających od pierwszego wejrzenia.

Prosze chwilę poczekać!