Igrane - Przewodnik turystyczny

IGRANE - Makarska Riwiera ,Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Igrane jest małym miastem i portem na Riwierze Makarskiej, 7 km na południowy wschód od Podgora. Miasto jest położone na małym półwyspie z dużą piaszczystą plażą (1,5 km) w południowo-wschodniej części miasteczka.

Osada istniała jeszcze w czasach rzymskich (sarkofagi). Na cmentarzu zostały zachowana absyda małego średniowiecznego kościoła. W gaju oliwnym powyżej Igrane znajduje się kościół, św. Michovil (XI-XII wiek), który w rzeczywistości jest przedromańską bazyliką. Wieża Zale została zbudowana w XVII wieku w celu obrony przed Turkami i znajduje się nad Igrane.

Dominująca budowla w Igrane to wysoka wieża dzwonnicy zbudowanej w 1920 roku. Obok niej znajduje się kościół Matki Boskiej Różańcowej, który pochodzi z XVIII wieku. Na brzegu można zauważyć barokową rezydencja rodziny Šimić-Ivanišević, która została znacznie zrekonstruowana.

Port posiada falochrony, wzdłuż których mogą być wiązane mniejsze jachty. Igrane oferuje atmosferę typową dla miasta Dalmacji doskonałą do relaksu i na spokojnego pobytu. Oprócz krystalicznie czystej wody i przyjemnych spacerów, goście mogą również zdecydować się na grę w boccia, minigolf lub sporty wodne.

Prosze chwilę poczekać!